سومین جلسه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان استان هرمزگان با عنوان کارگاه تصویربرداری با حضور استاد محمود شهبازی
 

سومین جلسه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان استان هرمزگان با عنوان کارگاه تصویربرداری با حضور استاد محمود شهبازی در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان برگزار شد

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  دومین جلسه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان استان هرمزگان با عنوان کارگاه فیلمنامه با حضور استاد شهاب آبروشن
 

دومین جلسه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان استان هرمزگان با عنوان کارگاه فیلمنامه با حضور استاد شهاب آبروشن در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان برگزار شد.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  اولین جلسه کارگاه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان دفتر استان هرمزگان
 

اولین جلسه کارگاه المپیاد فیلمسازی نوجوانان و جوانان دفتر استان هرمزگان

شایان ذکر است اولین کارگاه تحت عنوان کارگاه کارگردانی با حضور آقای محمدرضا رکن الدینی از فیلمسازان شاخص این دفتر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به مدت ۶ ساعت برگزار می گردد.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  برگزاری کارگاه عکس زنان علیه زنان در انجمن سینمای جوانان هرمزگان با حضور هادی آذری
 

برگزاری کارگاه عکس زنان علیه زنان در انجمن سینمای جوانان هرمزگان با حضور هادی آذری

در این ورک شاپ هادی آذری مدرس و پژوهشگر عکاسی با نگاهی به مولفه های هنر فمنیستی و آثار عکاسان و هنرمندان زن در جهان و مقایسه این آثار با آثار همتایان ایرانی خودشان می کوشد زمینه هایی را برای تجزیه و تحلیل  باز نمایی زنان در آثار عکاسان زن را فراهم کرده و به این پرسش و پاسخ دهد که عکاسان زن ایرانی تا چه میزان توانسته اند خارج از گفتمان مرد محوری نگاهی مستقل و زنانه به هویت خود داشته باشند .

این کارگاه با حضور هادی آذری دانشجوی دکترای رشته پژوهش هنر ، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد عکاسی و منتقد هنری و مدرس دانشگاه تهران برگزار شد .

گفتنی است در  روز چهارشنبه ۷ مرداد ماه ۹۴ ورک شاپی با موضوع شهر من بندرعباس توسط استاد هادی آذری در حوزه هنری استان هرمزگان برگزار گردید .

 
دسته‌بندی نشده      دیدگاه‌ها خاموش      
  بازدید از ویژه برنامه زنده تلویزیونی ماه مبارک رمضان توسط فیلمسازان دفتر استان هرمزگان
 

بازدید از ویژه برنامه زنده تلوزیونی ماه مبارک رمضان توسط فیلمسازان دفتر استان هرمزگان در مورخه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۴ در محل امام زاده سید مظفر بندرعباس صورت پذیرفت.

شایان ذکر است که کارگردان تلویزیونی و برخی دیگر از برنامه سازان این ویژه برنامه از اساتید دفتر می باشند که در راستای تفاوت های دنیای سینما با برنامه های تلویزیونی و اهداف آموزشی انجمن توضیحات مفیدی ایراد نمودند

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  فراخوان المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور منتشر شد
 
در آستانه بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بنیاد سینمایی فارابی با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران برای فراهم آوردن زمینه‌های مناسب جهت حضور فعال نوجوانان مستعد و علاقه‌مند به فیلم‌سازی و کشف استعدادهای نهفته آنان و همچنین یافتن ایده‌های ناب و جدید در عرصه سینمای نوجوانان اقدام به برگزاری نخستین دوره از مسابقه المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور می‌کند.
چگونه می‌توانیم در مسابقه شرکت کنیم:
۱- چنانچه ۱۲ تا ۱۹ سال دارید، یعنی متولد سال‌های (۱۳۷۵ الی ۱۳۸۲) هستید، می‌توانید در این مسابقه شرکت کنید.
۲- ابتدا باید فرم ثبت‌نام را با مراجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان استان خود پر کنید.
۳- کارگروه انجمن سینمای جوانان استان با شما تماس می‌گیرد تا طرحتان را برای ساخت یک فیلم ۳ دقیقه‌ای شفاهاً برایشان تعریف کنید، انتخاب شما در این مرحله بستگی به نظر این کارگروه دارد، پس سعی کنید طرحتان را خوب تعریف کنید.
۴- شما در انتخاب طرح آزاد هستید و می‌توانید درباره هر موضوعی که در دست دارید فیلم بسازید.
۵- چنانچه به امید خدا انتخاب شدید، به‌طور رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در یک کارگاه آموزشی ــ مشورتی شرکت می‌کنید تا آمادگی بیشتری برای ساخت فیلم پیدا کنید.
۶- از هر استان سه فیلم از سوی انجمن سینمای جوانان ایران انتخاب و در بخش مسابقه المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شرکت داده خواهد شد.
۷- اگر قبلاً فیلمی تا زمان ۳ دقیقه ساخته‌اید، چه بهتر می‌توانید همان فیلم را به دفتر انجمن ارائه دهید.
۸- فیلم‌های تولیدی هر استان توسط کارگروه هر استان انتخاب و در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان مورد داوری قرارگرفته و سپس آثار برگزیده در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درخواهد آمد.
 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  راهیابی فیلم تجربی “من در محدوده ی ادراک” ساخته ی محمدرضا رکن الدینی به نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه toko ایتالیا
 

 

راهیابی فیلم “من در محدوده ی ادراک” ساخته ی محمدرضا رکن الدینی به نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه toko ایتالیا

 
این فیلم پیشتر در جشنواه فیلم کوتاه مستقل خورشید حضور یافته و همچنین جایزه بهترین فیلم پیشرو از جشنواره پروین اعتصامی را کسب نموده است. 
عوامل فیلم: 
تصویر و نور : رهبر امامدادی 
دستیار و مدیر تولید: داوود مرزی زاده 
چهره : کسری حیدری فرناز ظفری
تولید: بنیاد سینمای آوانگارد 
 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  فراخوان پذیرش اعضا کانون فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان
 

روابط عمومی انجمن گزارش می دهد : انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان در جهت کشف هنرمندان نوپای عکس و فیلم هرمزگان اقدام به تشکیل کانون فیلم و عکس می نماید.

دوستداران دنیای عکس و فیلم؛ می توانند با دریافت فرم پذیرش و تحویل آن به انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان واقع در خ آیت ا… غفاری فرهنگسرای طوبی /سرای هنر به عضویت کانون مورد علاقه درآمده و از برنامه های آموزشی و عملی آن بهره ببرند.

دریافت فرم عضویت در کانون عکس

دریافت فرم عضویت در کانون فیلم

 
دسته‌بندی نشده      یک نظر »      
  پوستر مشاغل سینمایی
 

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  برنامه دفاتر انجمن سینمای جوان در ماه رمضان: بازدید از برنامه های ویژه ماه رمضان در هرمزگان
 


به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن سینمای جوانان دفتر هرمزگان در ماه مبارک رمضان برنامه هایی برای هنرجویان در نظر گرفته است.
براین اساس، و پس از هماهنگی انجام شده با صداوسیمای مرکز خلیج فارس، هنرجویان فیلمسازی دروه ۷ ماهه در راستای اهداف آموزشی با راهنمایی دکتر رضاکمالی زرکانی به عنوان استاد راهنما و مربی انجمن از پشت صحنه ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان واقع در هتل هرمز و امام زاده سیدمظفر بازدید می نمایند.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »