حمایت انجمن سینمای جوانان هرمزگان از طرح های فیلمسازان استان
 

روابط عمومی- انجمن سینمای جوانان هرمزگان از طرح های فیلمسازان استان حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان هرمزگان و به نقل از فروزان کهوری نژاد، سرپرست انجمن، این انجمن قصد دارد در راستای تولید آثار با کیفیت و استفاده از تمامی ظرفیتهای هنری استان، از طرح ها و فیلمنامه های کوتاه استاندارد در سه بخش داستانی، تجربی و مستند حمایت نماید.
کهوری نژاد در باب چگونگی انتخاب طرح و فیلم نامه چنین توضیح دادند: طرحها و فیلمنامه در شورای انجمن و با حضور نویسنده مورد بررسی قرار گرفته و نویسنده به دفاع از اثر خود می پردازد.
ایشان همچنان افزودند: میزان بودجه های تعلق گرفته برای هر اثر با توجه به کیفیت و هزینه ساخت، متفاوت می باشد.
علاقه مندان میتوانند با مراجعه به دفتر انجمن سینمای جوانان هرمزگان واقع در فرهنگسرای طوبی نسبت به تحویل آثار خود اقدام نمایند.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  متن پیام تبریک هنرمندان انجمن سینمای جوانان هرمزگان به مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان، اعضای فعال انجمن با یادداشتی خوشنودی خویش را از انتصاب جناب فرید فرخنده کیش اعلام داشتند. متن پیام به شرح ذیل می باشد :

بسمه تعالی

جناب آقای فرید فرخنده کیش
مدیر عامل محترم انجمن سینمای جوانان ایران
با سلام و احترام
انتصاب شایسته و ارزشمند حضرت عالی به عنوان مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران که نشان از تعهد و کارآمدی آن برادر هنرمند و سینماگر است که قدم در راه خدمت به فیلمسازان فیلم کوتاه ایران گذاشته اید، موجبات خلق امید همه متفکران عرصه فیلم کوتاه را همراه خویش داشته.
تردیدی نیست این انتصاب بجا برای نظام فیلمسازی و آموزشی سینمای مستقل(به انددیشه) و ناب، منشاء کشف هنرمندان ناشناخته اما فهیم ایران خواهد بود.
فلذا ضمن عرض مراتب تبریک خویش به شکرانه این تفضل حضرت حق، از خداوند منان توفیق سربلندی تان را در راه خدمت به سینمای شایسته ایران اسلامی و خاصه فیلمسازان شهرستانی را مسئلت مینماییم.

با تشکر
اعضای انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  سینمای اکسپریمنتال
 

دوره “سینمای اکسپریمنتال” با خوانش مجمدرضا اصلانی و با جضور علاقه مندان به سینمای پیشرو، در این مرجله پایان یافت.

برخی جملاتی ک از این دوره برایم یادگار ماند:

تکرار، مرگ است.

هرکس خود، یک سنت است.

در تجربه کردن، اشتباه حق ماست.

اشیاء، زندانی مصرف انسان هستند. هنر ان ها را ازاد می کند.

هنر پیشرو ب فهمیدن ِ مخاطب شلیک می کند.

سینمای تجربی، کارکرد دارد.

نقد، کشف کردن است.

پ.ن: مم نون از کسانی ک شرایط برگزاری دوره را فراهم کردند.

احسان نفیسی

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  انجمن سینمای جوانان هرمزگان برگزار میکند : کارگاه آموزشی پیشرفته “سینمای اکسپریمنتال” با حضور استاد محمدرضا اصلانی
 


روابط عمومی انجمن سینمای جوانان هرمزگان – انجمن سینمای جوانان هرمزگان در ادامه کارگاههای آموزشی خود، بنابر نیاز فیلمسازان و اساتید سینمای استان، کارگاه آموزشی پیشرفته “سینمای اکسپریمنتال” را با حضور استاد محمدرضا اصلانی و به مدت سه روز از تاریخ ۵ الی ۷ اسفند ۹۳ در فرهنگسرای طوبی برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی و به نقل از خانم کهوری سرپرست انجمن سینمای جوانان هرمزگان، این کارگاه در راستای شناخت بیشتر و فهمی نوین از واژه experimental در سینمای جهان و همچنین ایران تشکیل خواهد شد.
فیلمسازان، مدرسین رشته های هنری، هنرمندان و عموم مردم می توانند جهت ثبت نام به دفتر سینمای جوان هرمزگان واقع در فرهنگسرای طوبی مراجعه نمایند.
آخرین مهلت ثبت نام ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۳

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  نمایش فیلم سفر سنگ به مناسبت دهه فجر در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان، روز دوشنبه مورخ ۲۰/۱۱/۱۳۹۳ در دو نوبت صبح و عصر و به مناسبت دهه مبارک فجر فیلم سفر سنگ به کارگردانی مسعود کیمیایی با حضور اعضای قدیم و جدید انجمن سینمای جوانان هرمزگان و همچنین هنرجویان هنرستان هنرهای زیبا نمایش داده شد.
بر طبق گزارش روابط عمومی انجمن، هنرجویان هنرستان راس ساعت ۹ صبح میهمان این نمایش بودند.

در نوبت عصر و راس ساعت ۱۸ نیز که در فضای محوطه سرای هنر و با حضور اعضای قدیم و جدید انجمن سینمای جوانان هرمزگان انجام شد، برخی هنرمندان دیگر رشته ها نیز حضور داشتند.
همچنین حاضرین در پایان به بحث و گفتگو در خصوص اهمیت تاریخی این فیلم در مواجه با انقلاب پرداختند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان، این برنامه با هدف نقش فیلمسازان در پیش بینی انقلاب و مشارکت و البته اشاعه آن در میان توده مردم برگزار گردید.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  بیانیه انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)
 

بسمه تعالی
دشمنان اسلام همواره با اقدامات ضداسلامی و افراطی‌گری خود به نام اسلام که با حمایت مالی صهیونیسم جهانی و دولت‌های غربی انجام می‌شود شرایطی را ایجاد می‌کند تا رسانه‌های وابسته به صهیونیست‌ها با اهداف از پیش تعیین شده خود اقدام به توهین به مقدسات مسلمانان و ارزش‌های اسلامی کنند
بدون شک افراط‌گرایی و خشونت با هر هدفی نکوهیده و محکوم می‌باشد، لیکن بهره بردن از چنین رویدادهای تروریستی برای توهین و فضاسازی علیه پیروان یکی از بزرگترین ادیان آسمانی نیز محکوم می‌باشد
اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو در هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص)، جلوه ای دیگر از دشمنی عمیق و کینه توزی دشمنان اسلام و بنگاه های رسانه ای غرب را به تصویر کشید.
این حرکت ضد انسانی که معارض با اصول و قواعد پذیرفته شده اخلاقی در تمامی ادیان بشری است و ریشه در ذات پلید صهیونیسم بین المللی دارد، نشانگر اسلام هراسی و عجز توهین کنندگان در مقابله منطقی با اسلام است که نه تنها نتوانسته موجب تحقیر مسلمانان جهان گردد، بلکه بیش از پیش ابعاد فراگیر و جهان شمولی پیام های بی زنگار آئین پاک محمدی را نمایان می سازد.
هتک مقدسات مسلم بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان، نه تنها توهین به اسلام عزیز، که توهین به همه ادیان الهی است.
ما فعالان و صاحب نظران جامعه رسانه ای انجمن سینمای جوانان استان هرمزگان ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر عظیم شأن اسلام حضرت محمد (ص) در مجله فکاهی شارلی ابدو ،برخود واجب میدانیم انزجار خود را از این اقدام مجله فکاهی شارلی ابدو به بهانه آزادی بیان و مطبوعات به گوش سردمداران صهیونیست کاخ الیزه برسانیم و اعلام داریم آنچه در این مجله روی داده توهین به مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان جهان میباشد و ازمسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم با استفاده از ظرفیت های قانونی در نظام حقوقی بین الملل ،توهین کنندگان به پیامبراعظم (ص) را مورد تعقیب قضایی قرار داده تا درس عبرتی برای دیگران باشد.
من الله التوفیق

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  شرکت عکاسان انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان در ” دومین جشنواره نارنگی سیاهو”
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، عکاسان این انجمن متشکل از هنرجویان جدید و با تجربه، در دومین جشنواره نارنگی سیاهو شرکت نمودند.
دومین جشنواره نارنگی سیاهو در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۳ در روستای سیاهو هرمزگان برگزار شد؛ که در این برنامه، عکاسان انجمن به مدت یکروز به عکاسی پرداختند.
به همین منظور و با هدف توجه بیشتر عکاسان استان به جشنواره نارنگی، نمایشگاهی از عکسهای منتخب این اردو در تاریخ جمعه سوم بهمن ماه ۹۳ ساعت هشت صبح در دهستان باغات نارنگی سغ برگزار خواهد شد.

فروزان کهوری نژاد سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، با تاکید بر همبستگی عکاسان باتجربه و هنرجویان جدید در این برنامه، عنوان داشتند: حضور عکاسان باتجربه انجمن در کنار هنرجویان نوپای این مجموعه، اردو را به یک کارگاه آموزشی عملی تبدیل نمود.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، این دومین اردوی عکاسی انجمن در دو ماه اخیر بوده است.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  حضور انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان در دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان از ۱۳ الی ۱۹ دی ماه ۱۳۹۳ در محل دائمی نمایشگاههای بندرعباس برگزار گردید. که در تمام مدت ایام برگزاری نمایشگاه، این انجمن اقدام به نمایش فیلمهای کوتاه تولید شده ی دفتر خود نمود.

گفتنی است که در خلال نمایش فیلمها، علیرضا درویش نژاد مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از غرفه سینمای جوان دیدن نمودند.

همچنین حضور عموم مردم در این غرفه، نشان از علاقه مندی آنها به دیدن فیلم کوتاه داشت.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  فراخوان پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، اروند منتشر شد
 

پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ، اروند از ۱ الی ۴ اسفندماه در شهر آبادان برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران: پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان،اروند از تاریخ ۱ الی ۴ اسفندماه به مدت چهار روز در استان خوزستان، شهرستان آبادان با حضور یازده استان (اصفهان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر، قم، البرز، سمنان و خوزستان) توسط انجمن سینمای جوانان ایران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود. گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۲۴ دی ماه اعلام شده است.
آیین‌نامه پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، اروند

اهداف جشنواره
الف- تقویت سینمای ملی از طریق ارتقای سطح آگاهی، ایجاد زمینه کسب تجربه، ترویج اخلاق و ارزش‌های اسلامی، تحکیم مبانی خانواده، بسط و تعمیم فرهنگ دینی و دفاع مقدس و توجه به دست‌آوردهای جدید علمی (دانش‌بنیان).
ب- تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به‌عنوان سینمای آینده و بازاریابی، بازارسازی و عرضه اقتصادی فیلم به نفع تولیدکنندگان فیلم کوتاه.

بخش‌های جشنواره
جشنواره در سه بخش مسابقه‌ی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس برگزار می‌شود.

بخش فیلم:
شامل دو بخش مسابقه و جنبی است.
الف: بخش مسابقه
ب: بخش جنبی
این بخش غیررقابتی فرصتی است برای تبادل اندیشه‌ها و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای ­ مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلم‌سازان فیلم کوتاه شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست‌های تخصصی و … .

مقررات خاص بخش فیلم
۱ – حداکثر زمان برای آثار ۳۰ دقیقه است.
۲ – قطع آثار آزاد است (بر اساس فرم تقاضای شرکت)
۳ – تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین ۱۳۹۱ باشد. فیلم‌هایی که برای جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ ارسال شده‌اند امکان حضور در این دوره جشنواره منطقه‌ای را ندارند.
۴- آثاری که در این جشنواره موفق به دریافت تندیس به‌عنوان بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی، پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره شوند مستقیماً به بخش مسابقه «سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» راه می‌یابند.
تبصره: فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره‌های سی‌ام و سی و یکم فیلم کوتاه تهران که به بخش مسابقه راه‌یافته و دیپلم یا تندیس نگرفته باشند می‌توانند به این دوره از جشنواره ارسال شوند، بدیهی است در صورتی که موفق به کسب تندیس در این جشنواره شوند به جشنواره سی و دوم فیلم کوتاه تهران راه پیدا نخواهند کرد.
۵ – از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد.
۶- شرایط فنی آثار:
همه‌ی آثار ارسالی باید به‌صورت فایل دیتا و بر روی سخت‌افزارهایی مانند: DVD(Data)- DVD9 – Flash memory -Hard External – SD card و تنها با فرمت‌های زیر به دبیرخانه جشنواره ارائه شوند. (سخت‌افزارهای فوق‌الذکر عودت داده می‌شود)
فیلم‌های تولیدشده در قطع mm16 و mm35 باید در قالب دیجیتال و با فرمت‌های مذکور ارسال شود.
همه آثار ارسالی با نرم‌افزارها و فرمت‌های اعلام‌شده به شرح ذیل تهیه شود:

فرمت‌های قابل‌پذیرش:

سیستم‌عامل Windows
الف – نرم‌افزار Edius:
XD cam
HDV(m2t)
Canopus HQ standard
DV Avi
ب- نرم‌افزار Premiere:
MPEG4 (H.264)
MXF OP1a
Microsoft Avi
سیستم‌عامل MAC
نرم‌افزارهای Finalcut و Premiere:
XDCAM EX (35Mb/s VBR)
MOV(H.264)

تذکر مهم: از آنجا که در پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان فرآیند ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه جشنواره یک مرحله‌ای است، در صورت انتخاب هر فیلم برای بخش مسابقه، فایل ارسال‌شده توسط فیلم‌ساز، مستقیماً و بدون هیچ تغییری در جشنواره به نمایش درخواهد آمد. از این رو اکیداً از ارسال آثار خود به‌صورت DVD video یا همان VOB خودداری فرمایید.
همچنین دفتر جشنواره از پذیرفتن آثار بر روی نوارهای DVcam یا HDcam معذور است.
بدیهی است به علت تراکم آثار ارسالی و محدودیت زمانی، فایل‌های معیوب و یا فرمت‌های متفرقه به هیچ عنوان در مرحله انتخاب آثار شرکت داده نخواهند شد.

جوایز بخش فیلم:
هیأت انتخاب و داوری متشکل از سه تا پنج عضو از هنرمندان و کارشناسان، بخش مسابقه را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد:
۱ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین پژوهش در فیلم مستند
۲- تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم‌نامه
۳ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین تصویربرداری
۴ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین تدوین
۵ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین صدای فیلم
۶- تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین جان‌بخشی در آثار پویانمایی
۷ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم پویانمایی
۸- تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم مستند
۹ – تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم تجربی
۱۰- تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم داستانی
۱۱ – تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به برترین استعدادهای جوان *
۱۲- جایزه ویژه هیئت‌داوران، تندیس و مبلغ ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بهترین فیلم جشنواره با نگاه به مضامین اعلام‌شده در بخش اهداف جشنواره اهدا می‌گردد.
۱۳- هیات داوران می‌تواند حداکثر دو دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تحت عنوان تقدیر هیات داوران اهدا کنند.
*به‌منظور تشویق هنرجویان، دانشجویان و علاقه‌مندان فیلم کوتاه، متولدین سال ۱۳۷۱ به بالا که اولین یا دومین اثر تولیدی خود را ارائه نموده‌اند جایزه‌ای تحت عنوان استعداد جوان در هریک از چهار بخش اصلی (داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی) اهدا خواهد شد.

بخش فیلم‌نامه:
به‌منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلم‌نامه‌نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه به‌عنوان زیرساخت تولید فیلم در چهار شاخه داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی در دو بخش زیر برگزار می‌گردد.
– بخش آزاد
– بخش اقتباسی (اقتباس ادبی از متون کهن یا معاصر ایرانی، متون مرتبط با انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی با ذکر مأخذ)
مقررات خاص بخش فیلم‌نامه:
۱– هر فیلم‌نامه باید به شکل آنلاین ثبت نام شده و کد دریافتی از سایت را نزد خود نگه‌دارید.
۲- فیلم‌نامه‌ها باید با یکی از دو فرمت pdf یا word هنگام ثبت اثر ضمیمه شود.
۳- همراه بودن خلاصه فیلم‌نامه در حداکثر یک صفحه A4 در صفحه اول فیلم‌نامه الزامی است.
۴– فیلم‌نامه بر مبنای زمان حداکثر ۱۵ دقیقه نوشته‌شده باشد.
۵– تعداد فیلم‌نامه‌های ارسالی هر نفر برای هر دو بخش آزاد و ویژه درمجموع چهار فیلم‌نامه در نظر گرفته‌شده است.
۶– فیلم‌نامه‌های ارسالی نباید تولیدشده باشند.

جوایز بخش فیلم‌نامه:
هیأت داوران متشکل از حداکثر سه کارشناس و هنرمند این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد:

بخش آزاد:
۱ –تندیس جشنواره، مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و الویت حمایت از تولید اثر به بهترین فیلم‌نامه به‌عنوان نفر اول
۲ – دیپلم افتخار جشنواره، مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و اولویت حمایت از تولید اثر به بهترین فیلم‌نامه به‌عنوان نفر دوم
۳ – لوح تقدیر، مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و الویت حمایت از تولید اثر به بهترین فیلم‌نامه به‌عنوان نفر سوم
بخش اقتباسی:
تندیس جشنواره، مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به همراه حمایت از تولید اثر به بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
هیأت داوران می‌توانند علاوه بر جوایز مذکور، حداکثر دو لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به آثار برتر اهدا کنند.

بخش عکس:
نگاه کاوشگر و خلاقانه‌ی عکاسان با قواعد شناخته‌شده بصری می‌تواند دستمایه پرداختن به مضامین فرهنگی، اقلیمی، اجتماعی و طبیعت باشد. این مسابقه با موضوع آزاد برگزار می‌گردد.

مقررات خاص بخش عکس
۱ – شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است.
۲ – عکس‌ها باید با فرمت JPG با پسوند RGB، اندازه ضلع بزرگ ۱۲۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ کیلوبایت و حداکثر ۷۰۰ کیلوبایت هنگام ثبت اثر ضمیمه شود.
۳– شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر ۷ قطعه عکس به‌صورت تک عکس و یا مجموعه به دفتر جشنواره ارسال کنند.
۴ – عکس‌های برگزیده در یک نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
۵ – عکس‌ها می‌توانند به‌صورت رنگی و یا سیاه و سفید باشند.
۶- برگزارکننده به هر تک عکس راه‌یافته به جشنواره مبلغ ۵۰٫۰۰۰ ریال و هر مجموعه عکس ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ پرداخت می‌نماید.

جوایز بخش عکس:
هیأت داوران متشکل از سه کارشناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد.
۱ – تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌ عکس اول
۲– دیپلم افتخار و مبلغ ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌ عکس دوم
۳ – لوح تقدیر و مبلغ ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به ‌عکس سوم
هیأت داوران می‌توانند علاوه بر جوایز اعلام‌شده حداکثر دو لوح تقدیر و مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عکاسان اهدا کنند.

مقررات عمومی
شرکت همه‌ی فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است.
با توجه به تغییر شرایط فنی پذیرش آثار، لازم است متقاضیان پیش از ارسال آثار، مفاد بخش “شرایط فنی آثار” را به‌دقت مطالعه نمایند.
ثبت‌نام در جشنواره تنها از طریق اینترنتی امکان‌پذیر است بنابراین لازم است درخواست‌کنندگان با مراجعه به سایت www.iycs.ir فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و هنگام ارسال کپی آثار، نام فایل را به کد دریافتی از سایت تغییر نام دهند.
توجه: به هیچ عنوان امکان تغییر و یا ارسال مجدد آثار وجود ندارد.
به فیلم‌هایی که به بخش مسابقه راه‌یافته‌اند، گواهی شرکت داده خواهد شد.
فیلم‌هایی که استانداردهای فنی و نمایشی را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می‌گردند.
دبیرخانه جشنواره، مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کننده را نمی‌پذیرد.
پس از راه‌یابی فیلم‌ها به جشنواره امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد.
اخذ تصمیم نهایی درباره موارد پیش بینی نشده که در مقررات حاضر لحاظ نشده و یا ابهامات ناشی از مفاد آن و تغییر در بعضی از مقررات، با دبیر جشنواره است.
فیلم‌های منتخب جشنواره در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران و سینماها و فرهنگسراها و مجموعه مکان‌ها و فضاهای نمایش فیلم‌های کوتاه توسط انجمن سینمای جوانان ایران به نمایش درخواهند آمد.
تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره به معنای قبول مقررات اعلام‌شده است.
تذکر: در صورت راه‌یابی فیلم به بخش مسابقه ارسال تأییدیه تهیه‌کننده الزامی است.

گاه‌شمار جشنواره:

آخرین‌مهلت ارسال آثار: ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۳
انتخاب آثار: دی‌ماه ۱۳۹۳
اطلاع‌رسانی: از هفته دوم بهمن ۱۳۹۳
برگزاری: ۱ الی ۴ اسفندماه ۱۳۹۳
مهلت ارسال آثار به‌هیچ‌عنوان تمدید نخواهد شد.
نشانی ارسال آثار: تهران/ میدان آرژانتین/خیابان احمد قصیر/خیابان نوزدهم/پلاک ۹/ کد پستی: ۱۵۱۳۹۱۵۳۱۱/ دفتر جشنواره/ تلفن: ۸۸۱۰۶۸۳۷-۰۲۱
توجه: روی پاکت ارسال قید شود: مربوط به پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، اروند (آبادان)

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  انجمن سینمای جوانان ایران دفتر بندرعباس اولین کارگاه آموزش عملی عکاسی پایه را برگزار کرد
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوان بندرعباس، کارگاه یک روزه آموزش عملی عکاسی پایه،با حضور استاد امیرمینابیان در تاریخ ۹۳/۱۰/۶ از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ ویژه هنرجویان این رشته در جزیره هرمز برگزار گردید.
از مهمترین مباحثه مطرح شده در این کارگاه میتوان به نکاتی برای دستیابی نتیجه مطلوب و رفع ایرادها؛ تنظیمات نوری و استفاده درست از تجهیزات عکاسی در فضای باز اشاراتی نمود.

اسامی نفرات شرکت کننده در این کارگاه عبارتند از:
محسن کتیبه. سعید احمدی. بهمن بیداروند. آرش ساعد.حسین پرهی. محمد یزدانی. اسماعیل زارعی. نیلوفر بذرافشان.نساء بذرافشان. مهناز باخدا. فاطمه رستمی. ستاره یگانه و سولماز آخیش جان

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »