فراخوان پذیرش اعضا کانون فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان
 


روابط عمومی انجمن گزارش می دهد : انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان در جهت کشف هنرمندان نوپای عکس و فیلم هرمزگان اقدام به تشکیل کانون فیلم و عکس می نماید.

دوستداران دنیای عکس و فیلم؛ می توانند با دریافت فرم پذیرش و تحویل آن به انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان واقع در خ آیت ا… غفاری فرهنگسرای طوبی /سرای هنر به عضویت کانون مورد علاقه درآمده و از برنامه های آموزشی و عملی آن بهره ببرند.

دریافت فرم عضویت در کانون عکس

دریافت فرم عضویت در کانون فیلم

 
دسته‌بندی نشده      یک نظر »      
  پوستر مشاغل سینمایی
 

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  برنامه دفاتر انجمن سینمای جوان در ماه رمضان: بازدید از برنامه های ویژه ماه رمضان در هرمزگان
 


به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن سینمای جوانان دفتر هرمزگان در ماه مبارک رمضان برنامه هایی برای هنرجویان در نظر گرفته است.
براین اساس، و پس از هماهنگی انجام شده با صداوسیمای مرکز خلیج فارس، هنرجویان فیلمسازی دروه ۷ ماهه در راستای اهداف آموزشی با راهنمایی دکتر رضاکمالی زرکانی به عنوان استاد راهنما و مربی انجمن از پشت صحنه ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان واقع در هتل هرمز و امام زاده سیدمظفر بازدید می نمایند.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  گوشه یی از عملکرد مدیریتی جناب آقای دکتر درویش نژاد در مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان و انجمن نمایش هرمزگان
 

۱-تلاش در جهت تسویه بدهی های نهمین جشنواره فیلم و عکس اردی بهشت که صدالبته می توانستند از زیر بار این موضوع شانه خالی کنند. اما ایشان با دلسوزی ،درایت و مدیریت و مذاکره و تعاملات گسترده برای حفظ آبروی این جشنواره و استان،موافقت ریاست امور سینمایی وزارت ارشاد و انجمن سینمای جوانان ایران جهت پرداخت بدهی های این دوره از جشنواره را کسب نمود که باید به ایشان خسته نباشید گفت .
۲-مکاتبه با اداره راه و شهر سازی استان جهت همکاری در احداث نمایندگی واحد های فرهنگی،آموزشی انجمن سینمای جوان در همه شهرستانهای استان هرمزگان
۳- مکاتبه با رئسای ادارت ارشاد شهرستانها در جهت همکاری با انجمن سینمای جوانان مرکز استان در برگزاری کلاس های آموزشی در شهرستانهای استان هرمزگان به منظور ایجاد عدالت آموزشی
۴-حضور در اتاق فکر برنامه ها و جلسات شورای آموزشی و پژوهش انجمن سینمای جوانان ایران و همفکری در جهت تحقق برنامه های این دفتر
۵-هم فکری و همراهی و همکاری با مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران و دفتر استان هرمزگان در جهت برگزاری جشنواره منطقه ای دراین استان که در این راستا ایشان نشستی با جناب آقای فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در محل دفتر ایشان داشتند این امر نشان از توجه ویژه ایشان به رشد و توسعه سینمای استان دارد.
۵- همراهی با انجمن سینمای جوانان هرمزگان در برگزاری کارگاه تخصصی سینمای تجربی با حضور استاد محمدرضا اصلانی فیلمساز برجسته سینمای ایران

نمایش:

برگزاری جشنواره تاتر استانی فجر با حضور هشت گروه نمایشی از سراسر استان

برگزاری جشنواره منطقه ای تاتر فجر، منطقه سه کشور

برگزاری جشنواره نمایشهای کوتاه استان هرمزگان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان

حمایت از حضور گروه نمایش آنامیس به عنوان نمایندگان تاتر کشورمان در جشنواره بین المللی هایفست ارمنستان

حمایت از حضور گروه نمایش انگاره به عنوان نماینده تاتر استان در جشنواره بین المللی تاتر خیابانی مریوان

حمایت از حضور سه گروه نمایشی به عنوان نمایندگان تاتر استان در جشنواره منطقه ای تاتر فجر در مشهد

حمایت از حضور چهار نمایش به عنوان نمایندگان تاتر استان در سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر  در تهران

حمایت از حضور دو گروه نمایشی دانشجویی در جشنواره تاتر منطقه ای دانشگاهی کشور  در کیش

حمایت از گروه نمایش آدم آدم است جهت حضور در هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران  در تهران

حمایت از حضور گروه نمایش آینه در جشنواره ملی مقاومت ( فتح خرمشهر ) به عنوان نماینده تاتر استان در خرمشهر

حمایت از برگزاری جشنواره تاتر طنز ققنوس با همکاری انجمن نمایش میناب

حمایت از برگزاری جشنواره تاتر خیابانی کانونهای مساجد استان با همکاری دبیرخانه کانونهای مساجد استان در شهرستان میناب

برگزاری اردیبهشت تاتر استان هرمزگان درقالب برنامه های متعدد و متنوع در طول چهار روز

حمایت از حضور گروه نمایش آئینه در جشنواره ملی تاتر رضوی بخش دانشگاهی به عنوان نماینده تاتر استان در اهواز

پیگیری راه اندازی تاتر شهربندرعباس در محل کتابخانه حاج سید احمد خمینی

حمایت از دهها اجرای عمومی تاتر در شهرستانهای بندرعباس ، جاسک ، میناب ، بندرلنگه ، پارسیان ، بندر خمیر

پیگیری راه اندازی و تاسیس قریب به ده پلاتو جهت اجرای تاتر در سطح شهر بندرعباس با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری بندرعباس

پیگیری راه اندازی و تاسیس خانه هنرمندان در شهر بندر کنگ

پیگیری راه اندازی و تاسیس یک پلاتو جهت اجرای تاتر در سطح شهر بندرلنگه

پیگیری راه اندازی سه پلاتو اجرای تاتر در سطح شهرستان میناب با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری میناب

 

دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  سینمای مجارستان
 

پیش از آغاز

در این نوشته، سعی ام شده ، نامهایی مهم و موثر در سینمای مجار یاد آورم. بسیاری کسان نیز بوده اند که شاید در رده سینماگران نامبرده شمرده شوند. اما از آنجا که کارم به صداقت بوده، فیلمهایی را به خاطر آورده، که از برابر چشمانم و گوشهایم گذر داده م. ورنه هستند کارگردانانی ذکر شده در صفحات مختلف کتابها و نشریات و …

لکن تکرار نامها در جایی که بنایش بر ضد کلیشه ست، زهر ناب باشد.

و دوم اینکه سینما برای من صرفا بیان داستانی یا وقایع سیاسی اجتماعی نبوده ؛ پس از این بابت به کسانی پرداختم که جدای از این مسیر، تاثیر گذار بوده اند.

بنابراین به شکل مشخص و البته به ناچار، بلا تار و میکلوش یانچو دو نماینده از ۲ دوره مختلف را به نوشته آوردم. دو کسی که سینماگر مجار بودن برایشان ناچیز؛ که باید دنیا سر به تعظیمشان نماید.؛ از جهت شگفتی به شکل و ساختاری سینمایی.

همچنین لازم است بگویم که حجم وسیع این نوشته به سینمای مجار تا دهه ۷۰ میلادی متمرکز میباشد.

سینما در مجارستان

مجارستان! این سرزمینِ به آشوب. سرخی. سفیدی؛ به آشوب …

فرزند سیلی خورِ جهان. از هر سو؛ بلوک شرق، کمونیسم، ،سرکوب،شوروی و برادرکشی استالینی. و در این میان “تبعید” واژه یی آشناتر.

با این همه اما کار من مرور تاریخ مجار نیست. چه از پادشاهی مستقل به زوال رفته ی ۱۵۲۶ چه از جمهوری سوسیالیستی شوراها به سال ۱۹۱۹٫ و چه دولت استالینی راکوشی…

(گر چه سینما واکنش است، در مجارستان؛ به شرایط؛ به وضعیت، به آنچه بر فرقش آمد و شد. و رفت(؟!) که در این بین “یانچو” خود مثالترین شخصیت انقلابی است برای آنها؛ اصلن تو گویی شمایل شان است. که برابر کنش ها به حرکت میشود و پاسخ میدهد با سوال هاش)

هنر مجار در تمامی دوره ها، و سینمایش بطور اخص در ۱۹۱۹ و ۱۹۴۸ به بعد، در تبعید و زایش هنرمندان نامی اش سهیم.

برادران کوردا، مایکل کورتیز و بلا بالاش؛ حامل پیامهایی از این دوره هایند. هر چند جز بلا بالاش و گفتارهایش در باب سینما، ۳ دیگر، تکرار شونده هالیوود اند؛ که اصلا راهشان به همان سینما باز شد. سینمایی خنثی که هیچ هنر مستقلی را برای مجارها به ارمغان نیاورد.

ادامه در پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  نمایش فیلم‌های کوتاهِ ویژه روز آزادسازی خرمشهر
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر استان هرمزگان در تاریخ ۳/۳/۹۴ ساعت ۱۹ نمایش فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند با موضوع آزادسازی خرمشهر و دفاع مقدس برگزار گردید.
در این برنامه که به همت انجمن سینمای جوانان هرمزگان انجام گرفت، اعضا و اساتید انجمن و همچنین جمعی از هنرمندان دیگر رشته های هنری(موسیقی- نقاشی و..) حضور داشتند.
در پایان حاضرین به گفتگو در باره فیلمها پرداختند.


فیلمهای به نمایش درآمده:
۱٫ “حبیب یعنی دوست خدا ” کارگردان: محمد رضا رحمانی – ۳۴ دقیقه
۲٫ “ناگهان تو گم شدی” کارگردان: مهدی باقری – ۲۶ دقیقه
۳٫ “یوما یهنی مادر” کارگردان: آزاده آرامنش- ۳۶ دقیقه
۴٫ “زمین زندگی” کارگردان: میثم دانایی – ۲۲ دقیقه
۵٫ “این سه زن” کارگردان: علی خسروی – ۲۴ دقیقه
۶٫ “ممد نبودی” کارگردان: شهروز توکل –۳۶ دقیقه
۷٫ “درس” کارگردان: مهدی بوستان –۱۵ دقیقه

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  معرفی ۵۹ دفتر سینمای جوان در شبکه مستند
 

در پی همکاری انجمن سینمای جوانان ایران با شبکه مستند سیما فعالیت‌های دفاتر سراسر کشور و هنرمندان شاخص استان‌های معرفی خواهند شد.

به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در پی تفاهم‌نامه همکاری بین انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما، دفاتر سراسر کشور انجمن سینمای جوانان ایران در یک برنامه تلویزیونی ۶۰ دقیقه‌ای معرفی می‌شوند.

بر اساس این طرح انجمن سینمای جوانان ایران اقدام به تولید مستندهای تلویزیونی در خصوص معرفی ظرفیت های استانی در سراسر کشور خواهند پرداخت. این مستندها باهدف معرفی ویژگی‌های بومی، فرهنگی و جغرافیایی شهرها و استان‌هایی که دفاتر انجمن در آن‌ها دایر هستند و همچنین معرفی تاریخچه فعالیت‌های دفاتر، فیلم‌سازان شاخص و تأثیراتی که فعالیت‌های دفاتر انجمن در آن شهرها برجای گذاشته تولیدشده و از طریق شبکه مستند سیما نمایش داده خواهند شد.

گفتنی است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مستندهای تلویزیونی معرفی فیلم‌سازان شاخص هر شهر، معرفی فیلم‌های شاخصی که توسط این هنرمندان ساخته‌شده و نمایش بخش‌هایی از فیلم‌ها به‌منظور آشنایی بیشتر مخاطبین با ویژگی‌های هنری آثار این هنرمندان خواهد بود.

همچنین معرفی فعالیت‌های هنری و آموزشی دفاتر، معرفی عکاسان و هنرمندان شاخص شهر در سایر شاخه‌های هنری از دیگر بخش‌های این مستندها خواهد بود.

از دیگر مفاد تفاهم‌نامه انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما می‌توان به گسترش همکاری‌های دو سازمان، نمایش مستندهای کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران از شبکه مستند سیما، حمایت از تولید ۱۰۰ فیلم کوتاه مستند با مضمون فرهنگ بومی و جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف ایران از سوی شبکه مستند سیما اشاره کرد.

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  حمایت انجمن سینمای جوانان هرمزگان از طرح های فیلمسازان استان
 

روابط عمومی- انجمن سینمای جوانان هرمزگان از طرح های فیلمسازان استان حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان هرمزگان و به نقل از فروزان کهوری نژاد، سرپرست انجمن، این انجمن قصد دارد در راستای تولید آثار با کیفیت و استفاده از تمامی ظرفیتهای هنری استان، از طرح ها و فیلمنامه های کوتاه استاندارد در سه بخش داستانی، تجربی و مستند حمایت نماید.
کهوری نژاد در باب چگونگی انتخاب طرح و فیلم نامه چنین توضیح دادند: طرحها و فیلمنامه در شورای انجمن و با حضور نویسنده مورد بررسی قرار گرفته و نویسنده به دفاع از اثر خود می پردازد.
ایشان همچنان افزودند: میزان بودجه های تعلق گرفته برای هر اثر با توجه به کیفیت و هزینه ساخت، متفاوت می باشد.
علاقه مندان میتوانند با مراجعه به دفتر انجمن سینمای جوانان هرمزگان واقع در فرهنگسرای طوبی نسبت به تحویل آثار خود اقدام نمایند.

 
دسته‌بندی نشده      یک نظر »      
  متن پیام تبریک هنرمندان انجمن سینمای جوانان هرمزگان به مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران
 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان، اعضای فعال انجمن با یادداشتی خوشنودی خویش را از انتصاب جناب فرید فرخنده کیش اعلام داشتند. متن پیام به شرح ذیل می باشد :

بسمه تعالی

جناب آقای فرید فرخنده کیش
مدیر عامل محترم انجمن سینمای جوانان ایران
با سلام و احترام
انتصاب شایسته و ارزشمند حضرت عالی به عنوان مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران که نشان از تعهد و کارآمدی آن برادر هنرمند و سینماگر است که قدم در راه خدمت به فیلمسازان فیلم کوتاه ایران گذاشته اید، موجبات خلق امید همه متفکران عرصه فیلم کوتاه را همراه خویش داشته.
تردیدی نیست این انتصاب بجا برای نظام فیلمسازی و آموزشی سینمای مستقل(به انددیشه) و ناب، منشاء کشف هنرمندان ناشناخته اما فهیم ایران خواهد بود.
فلذا ضمن عرض مراتب تبریک خویش به شکرانه این تفضل حضرت حق، از خداوند منان توفیق سربلندی تان را در راه خدمت به سینمای شایسته ایران اسلامی و خاصه فیلمسازان شهرستانی را مسئلت مینماییم.

با تشکر
اعضای انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »      
  سینمای اکسپریمنتال
 

دوره “سینمای اکسپریمنتال” با خوانش مجمدرضا اصلانی و با جضور علاقه مندان به سینمای پیشرو، در این مرجله پایان یافت.

برخی جملاتی ک از این دوره برایم یادگار ماند:

تکرار، مرگ است.

هرکس خود، یک سنت است.

در تجربه کردن، اشتباه حق ماست.

اشیاء، زندانی مصرف انسان هستند. هنر ان ها را ازاد می کند.

هنر پیشرو ب فهمیدن ِ مخاطب شلیک می کند.

سینمای تجربی، کارکرد دارد.

نقد، کشف کردن است.

پ.ن: مم نون از کسانی ک شرایط برگزاری دوره را فراهم کردند.

احسان نفیسی

 
دسته‌بندی نشده      نظر بدهید »